הסכם גירושין

בשנים האחרונות, הסכם גירושין הפך למסמך ולאמצעי המרכזי להסדרת הסוגיות השונות הקשורות לסיום חיי הנישואין של זוגות רבים. הסכם גירושין מהווה את הדרך המשפטית המיטבית לניהול הליך גירושין, עם מינימום עלויות ותוך הימנעות מניהול ההליך בערכאות המשפטיות.

 

מהו בדיוק הסכם גירושין?

מדובר בהסכם בעל תוקף וסמכות אכיפה כחוזה משפטי לכל דבר, שנחתם בין בני זוג נשואים שהגיעו להחלטה להתגרש בהסכמה. ההסכם נחתם במסגרת הליך גישור של בני הזוג ולאחר ניהול משא ומתן ביניהם על הסעיפים השונים שבו. סעיפים אלו חייבים להיות מותאמים ספציפית לנסיבות הגירושין ולמטרות בני הזוג. את ההסכם יש לאשר בבית דין רבני או בבית משפט לענייני משפחה.

 

מה כולל הסכם גירושין?

זוגות נשואים שמחליטים להתגרש, צריכים להסדיר את כל הנושאים הקשורים לסיום חייהם המשותפים. אלו למעשה הנושאים העיקריים הנכללים בהסכם גירושין:  

  • סידור הגט – הסדרת מתן הגט לאישה. 
  • חלוקת הרכוש המשותף – נכסי נדל"ן, רכבים, חשבונות בנק, השקעות, חובות, זכויות עסקיות, זכויות סוציאליות ועוד. 
  • משמורת הילדים – בין אם משמורת מלאה הכוללת הסדרי ראייה להורה השני, ובין אם משמורת משותפת.
  • מזונות ילדים – ייקבעו בהתאם להסדר המשמורת. 

 

הסכם גירושין מיטבי ינוסח בידי עורך דין מומחה לדיני משפחה

הסכם גירושין עלול להיות כרוך במשא ומתן מורכב בין בני הזוג. לפיכך לניסוחו המיטבי נדרש עו"ד מומחה לדיני משפחה בעל ניסיון וידע בנושא. עורך דין ונוטריון ירין חסון ערך וניהל באחריות ומקצועיות רבה אינספור הסכמי גירושין לאורך השנים. ירין מנוסה בכל רזי התחום ומצויד במקצועיות וברגישות הנדרשות לניסוח ההסכם המיטבי בנסיבות הקיימות עבור לקוחות המשרד. כמו כן, ירין ידוע בכך שנלחם עבור לקוחותיו ללא פשרות ומהווה עבורם סלע איתן בשלב רגיש זה בחייהם.

עו"ד ירין חסון
עו"ד ונוטריון ירין חסון
דיני משפחה, משפט מסחרי, דיני מקרקעין
לייעוץ מיידי
08-6233-274

צרו קשר

תחומי עיסוק קשורים