תאונות עבודה

תאונת עבודה הינה תאונה המתרחשת תוך כדי ובמסגרת העבודה, למשל: ימי ספורט בעבודה, השתלמויות, וכדומה. קיימים מקרים נוספים אשר מוגדרים כתאונות עבודה אף שלא התרחשו במהלך עבודה, למשל: תאונות דרכים המתרחשות בדרך למקום העבודה או בדרך ממקום העבודה.

כאשר עובד נפגע בתאונת עבודה, עליו לדעת את מי לתבוע ואיך לתבוע, על מנת לממש את זכויותיו בצורה המיטבית.

בדומה לתאונות דרכים, אף בתאונות עבודה נקבע מנגנון לקביעת פיצוי לעובד שנפגע בעבודה וזאת על מנת לאפשר לנפגע עבודה לחזור מהר ככל האפשר למעגל העבודה ולקבל את הפיצוי שיאפשר לו להתגבר על הנזק שחווה. 

חשוב לציין כי בתאונת עבודה אין אחריות מוחלטת (כלומר אין חובת פיצוי) ויש להוכיח את עצם קרות התאונה וכן להוכיח את אשמתו של הגורם לתאונת העבודה, בשונה מתאונת דרכים.

 

מה כוללת תביעת תאונת עבודה?

נפגע בתאונת עבודה נדרש להסדיר את כלל הנושאים הקשורים בתביעתו. אלו למעשה שלבי הטיפול בתאונת עבודה:

  • מימוש זכויות מול הביטוח הלאומי.
  • מימוש זכויות מול חברות הביטוח- כאשר מדובר בתאונת דרכים בעבודה, הרי שתוגש תביעה לביטוח החובה של הרכב שבו נפגע העובד. במקרים אחרים, הרי שתוגש תביעה מול ״ביטוח חבות מעבידים״ של המעסיק.
  • מימוש זכויות מול ביטוחים אישיים ואובדן כושר, ככל והעובד מבוטח בביטוח תאונות אישיות.

 

תביעת נזיקין מקיפה ומקצועית תנוסח ותנוהל בידי עורך דין מומחה לנזיקיןֿ

מי שנפגע בתאונת עבודה ומעוניין להבטיח כי יהיה זכאי לפיצויי המשקף את נזקיו באופן המירבי, נדרש לשכור שירותי עורך דין בעל ניסיון רב שהינו בעל ידע מקיף בתחום תאונות עבודה וביטוח לאומי, וכמובן בעל ניסיון רב בייצוג נפגעי תאונות עבודה בפני חברות הביטוח ובתי המשפט.

עו"ד אליאב חסון
עו"ד אליאב חסון
דיני נזיקין
לייעוץ מיידי
08-6233-274

צרו קשר

תחומי עיסוק קשורים