הסכמי עבודה

הסכמי עבודה נערכים במטרה לעגן את תנאי ההתקשרות בין עובד למעסיק ולהסדיר את החובות והזכויות של הצדדים. הסכם עבודה מקצועי וטוב ינוסח וייערך בידי עו"ד לענייני עבודה.

 

מהו הסכם עבודה?

הסכם עבודה הינו מסמך חוזי המסדיר את החובות והזכויות בין עובד למעביד במשך תקופת העבודה. ההסכם מעגן את תנאי ההתקשרות בין הצדדים ומפרט אודות תנאי העבודה, השכר, התנאים הסוציאליים, בונוסים ועוד. הסכמי עבודה מפרטים לעיתים גם הוראות והגבלות שונות, כמו למשל: שמירת סודיות, איסור תחרות עם המעביד, תקופת ניסיון, שיעור הפיצויים במקרי פיטורין/התפטרות ונושאים רבים נוספים הנתונים למשא ומתן בין הצדדים ואינם חוסים תחת חוקי המגן (ראו מאמר דיני עבודה). 

 

הסכם עבודה הוא תוצר של הסכמה הדדית

הסכם עבודה נועד בין השאר למנוע מחלוקות עתידיות. לפיכך, כשהצדדים חותמים עליו, חשוב שידעו בדיוק מה הוא כולל, ושסעיפיו יהיו מוסכמים עליהם, גם אם קדמו לכך פשרות וויתורים במסגרת משא ומתן שנערך בין הצדדים. במידת הצורך ייכלל בהסכמי עבודה סעיף מיוחד המתייחס להתנהלות במצב שבו בכל זאת תתקיים מחלוקת עתידית בין הצדדים.

 

סוגי הסכמי עבודה

  • הסכם עבודה לתקופה בלתי מוגבלת – חוזה אישי סטנדרטי הנפוץ אצל רוב העובדים בארץ, ומעגן את תנאי ההתקשרות, החובות והזכויות שבין עובד למעביד. 
  • הסכם עבודה לתקופה מוגבלת – חוזה בעל תוקף זמן קבוע מראש, כשבסיום ההעסקה בהתאם לקבוע בו, יסתיימו יחסי עובד ומעביד.
  • הסכם עבודה למשימה ספציפית – חוזה שנחתם בין עובד למעסיק לצורך משימה מסוימת, כדוגמת התמחות של עו"ד, רופאים, רו"ח וכו'. בסיומו של הסכם עבודה שכזה, הרי שאין אפשרות לחדשו.

 

עו״ד ונוטריון ירין חסון הינו בעל ניסיון רב בניהול ובהובלת משא ומתן הנוגע לתנאי עבודה. בתוך כך נסיונו הרב של ירין בניסוח הסכמי עבודה יעילים ומיטבים לצד המיוצג, מנע אינספור סכסוכי עבודה פוטנציאליים עתידיים ותרם רבות להסדרת יחסי עובד מעביד ולשמירה על סביבת עבודה יעילה, הוגנת ומתגמלת. 

עו"ד נוני חסון
עו"ד ונוטריון נוני חסון
דיני עבודה, משפט מסחרי, צוואות וירושות
לייעוץ מיידי
08-6233-274

צרו קשר

תחומי עיסוק קשורים