דיני תעבורה

נהגים אשר מרבים לבצע עבירות תנועה, נמצאים בסיכון גדול יותר להיות מעורבים בתאונות קטלניות. על כן, דיני התעבורה והענישה שבצידם, נועדו לנסות ולצמצם את הקטל בכבישים. בתוך כך, בכדי שהאכיפה תהיה יעילה, מתייצבות כמדיי יום, עשרות ניידות ברחבי הארץ ומבצעות פעולות אכיפה שונות ומגוונות, ובכלל אלה: אכיפת מהירות מופרזתנהיגה בשכרות ועוד.

ריבוי תאונות הדרכים מצביע על מכת מדינה ועל תופעה קשה ביותר ולכן בשנים האחרונות קיימת מגמה נרחבת, לפיה בתי הדין לתעבורה מחמירים בעונשים בגין עבירות תעבורה. דווקא בשל כך יש להעזר בשירותיו של עו״ד תעבורה מנוסה, אשר יוכל להכין אסטרטגיית הגנה נכונה.

 

דו"חות בעבירות תעבורה

הסנקציות בעבירות תעבורה נחלקות לשני סוגים:

  1. דו״ח המודיע על תשלום קנס, כאשר לנהג קיימת האפשרות להגיש בקשה להישפט בתוך 90 יום.
  2. הזמנה לדין עם תאריך להתייצבות בבית המשפט.

 

הרשעה בעבירת תנועה עלולה להסתיים בתשלום קנס כספי ו/או צבירת נקודות (ראה מאמר עבירות קנס וחיוב בנקודות) ו/או פסילת רישיון ו/או עבודות שירות או מאסר על תנאי או בפועל.

 

היסוד הנפשי בעבירות תעבורה

רוב עבירות התעבורה הן עבירות של אחריות קפידה ולפיכך אין חובה להוכיח בהן את היסוד הנפשי, אלא מספיק להוכיח שהתקיים היסוד העובדתי. כלומר מספיק שהנאשם ביצע באופן פיזי את העבירה ולא משנה לנו אם הוא התכוון או לא התכוון לבצע את העבירה, או התרשל או לא התרשל בביצוע העבירה. לעומת זאת, בחלק קטן מעבירות התעבורה, בדרך כלל מדובר בעבירות של תאונות קטלניות, נדרשים אחד היסודות הנפשיים הבאים:

  1. מחשבה פלילית הבאה לידי ביטוי במודעות או עצימת עיניים לרכיב ההתנהגותי, בתוספת של קלות דעת בדרך כלל.
  2. רשלנות.

עורך דין תעבורה הוא הכתובת לייעוץ וייצוג בתחום

תחום התעבורה הינו תחום מורכב ביותר, המצריך יצירתיות רבה בניתוח התיק לצורך ניהולו בבית משפט או לצורך סגירת עסקאות טיעון עם התביעה. עורכי הדין במשרד חסון ושות׳ מנהלים תיקי תעבורה רבים תוך השגת תוצאות מיטביות עבור לקחותינו.