המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (להלן – המרב״ד) שייך למשרד הבריאות ומשמש כ״רופא המוסמך״ לערוך בדיקות רפואיות עבור רשות הרישוי.

מטרת המרב״ד הינה, בין היתר, למנוע את מגפת תאונות הדרכים אשר נגרמות כתוצאה מליקויים בריאותיים של הנהג, באמצעות איתור מוקדם של ליקויי בריאות וביצוע ביקורות רפואיות שונות.

במכתב הזמנה שמקבל הנהג מהמרב״ד תפורט מהות הבדיקה שהנג צפוי לעבור. מהות הבדיקה הצפויה לנהג יכולה שתהיה: רפואית/פסיכולוגית/פסיכיאטרית ולעיתים שילוב של בדיקות אלו. 

נהג שלחובתו רשומות 72 נקודות תקפות או יותר או נהג שהוטלה עליו פסילה למשך 3 חודשים (ראו מאמר עבירות קנס וחיוב בנקודות), ובנוסף נרשמו לחובתו 36 נקודות תקפות נוספות או יותר בטרם חלפו שש שנים ממועד ביצוע העבירה האחרונה שבשלה הוטלה הפסילה האמורה, ייפסל רישיונו למשך 9 חודשים ורישיונו יחודש בתום 9 חודשים רק לאחר שיעמוד בבדיקות הרפואיות הקבועות לו במרב״ד. כמו כן, במידה ואותו נהג עמד בבדיקות הרפואיות בהצלחה, הוא יחויב בתאוריה ובטסט כתנאי להחזרת רישיון הנהיגה. 

 

מה כולל ייצוג עו״ד בתיק מרב״ד?

נהג שזומן לבדיקות רפואיות במרב״ד ומעוניין לעשות כל שביכולתו בכדי למנוע את שלילת רישיונו, נדרש לשכור באופן מידי עורך דין מומחה בתחום, אשר ינתח את מסקנות הוועדה ואת הסיבה לפסילת רישיון הלקוח ויגיש עבור הנהג ערעור ראשוני תוך 30 יום ממועד קבלת ההודעה ממשרד הרישוי.

משרדנו בעל ידע רב בתחום, ואנו עומדים לרשותכם לכל התייעצות וטיפול.

עו"ד ארז חסון
דיני תעבורה, צוואות וירושות, משפט מסחרי
לייעוץ מיידי
08-6233-274

צרו קשר

תחומי עיסוק קשורים