זכיינות

שיטת הזכיינות רווחת בישראל בעסקים רבים. זכיינים נדרשים לליווי וייעוץ משפטי לאורך כל הדרך, החל משלב הקמת העסק ועד לפתרון סכסוכים וייצוג בערכאות משפטיות.

 

מהי זכיינות?

זכיינות הינה שיטה שיווקית במסגרתה הזכיין מקבל זכות שימוש בסימנים מסחריים וכן בשיטת המכירה והשיטות העסקיות של חברה כלשהי. תמורת זכויות אלה, הזכיין משלם לחברה סכום חד פעמי ותמלוגים חודשיים מהמכירות, וברוב המקרים אף נושא בעלויות הקמת הסניף. תחום הזכיינות מאפשר עצמאות עסקית לצד ביטחון וגיבוי של חברה גדולה.

 

מורכבות הזכיינות בישראל

בישראל אין עדיין חקיקה מסודרת וכללים מגובשים בתחום הזכיינות, מה שמותיר את הצדדים עם דיני החוזים הכלליים, שלא תמיד עונים לסוגיות הייחודיות לזכיינות. כתוצאה מכך התפתחה בארץ פסיקה ענפה בתחום, שיצרה "שפה" מעט שונה בערכאות השונות. לפיכך, יש חשיבות רבה להיעזר בשירותי עו"ד בתחום הזכיינות, שמכיר את הפסיקות השונות, ובהתאם לכך יכול לאמוד בצורה המיטבית את הסיכויים והסיכונים בתיקי זכיינות שונים ולנהל אותם לשביעות רצונם של הזכיין והרשת.

 

ליווי של עו"ד זכיינות 

עו"ד ונוטריון ירין חסון מלווה לקוחות רבים, הן בהקמת הזכיינות והן במערכות משפטיות כתוצאה מסכסוכים בין הזכיין לרשת. בדרך כלל ירין ממליץ על כניסה למערכה משפטית רק כאשר מוצו כל האפשרויות להידברות ופשרה. בזמן שירין מנהל מערכה משפטית בתחום הזכיינות, הוא שם דגש רב על בחירת הטקטיקה והאסטרטגיה המנצחת, נותן תשומת לב לפרטים הקטנים שבתיק ומנהל התיק ביעילות ובתחכום בפני בית המשפט.

עו"ד ירין חסון
עו"ד ונוטריון ירין חסון
משפט מסחרי, דיני מקרקעין, דיני משפחה
לייעוץ מיידי
08-6233-274

צרו קשר

תחומי עיסוק קשורים