תביעות כספיות

כסף מהווה פעמים רבות מקור למחלוקות וסכסוכים קשים, גם בעולם העסקי וגם בקרב אנשים פרטיים לרבות בני משפחה. המענה המשפטי במקרים כאלה הוא תביעה כספית.

 

מהן תביעות כספיות

תביעות כספיות משמשות כפתרון משפטי במקרי מחלוקות כספיות בקרב יחידים, עסקים וגופים שונים. תביעה כספית הינה מצב שבו אדם או גוף כלשהו תובע צד אחר בגין עוול כספי שגרם לו, ואשר הוא סבור שמגיע לו בגינו פיצוי כספי. תביעות כספיות נידונות במגוון ערכאות וישנן אפשרויות שונות להגשתן. 

 

התחומים המרכזיים במסגרתם מוגשות תביעות כספיות

  • תביעות בין אנשים פרטיים – בין אנשים פרטיים בולטות תביעות כספיות בשל מחלוקות על רקע ירושות (ראה מאמר ירושות ועזבונות), רכוש משפחתי, סכסוכים בין בני זוג, שכנים או חברים. 
  • תביעות עסקיות – מחלוקות עסקיות מהוות עילה לתביעות כספיות רבות – בין אם על רקע הפרות הסכמי סחר או הפרות הסכמי שיתוף פעולה וכיו"ב, או במקרים של רכישות מוצרים, שירותים ועוד. 
  • תביעות מצד גופים ממשלתיים – לדוגמה כשאדם חייב חוב כספי לגוף ממשלתי כמו מס הכנסה או ביטוח לאומי ונתבע על כך ע"י הגוף הממשלתי. 
  • תביעות בתחום דיני עבודה – מוגשות בהקשר לעוולות שנעשות בשוק העבודה (ראה נושא דיני עבודה).
  • תביעות נזיקין – לרוב מוגשות כנגד חברות הביטוח במטרה לקבל פיצוי על נזק שנגרם לתובע בגין עוולה נזיקית (ראה נושא דיני נזיקין).

 

עו״ד ונוטריון ירין חסון הינו בעל ניסיון רב בניהול והגשת תביעות כספיות, כמו גם בהתגוננות מפני תביעות כספיות. ירין מייצג חברות רבות במאבקים משפטיים ונסיונו הרב לימד אותו לאורך השנים מתי ניתן וכדאי לסיים הליך משפטי מחוץ לכותלי בית המשפט ולהגיע להסדר, ומתי כדאי ושווה להילחם עד לקבלת פסק דין.

עו"ד ונוטריון ירין חסון
משפט מסחרי, דיני מקרקעין, דיני משפחה
לייעוץ מיידי
08-6233-274

צרו קשר

תחומי עיסוק קשורים